مقالات

مقالات خرید و فروش ویلا در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

طی سال های اخیر در شمال کشور، ویلا به سبک روف گاردن (ویای دارای حیاط خلوت) بسیار زیاد دیده می ­شود و این سبک از ساختمان به دلیل مزایایی که دارد بیشتر مورد استقبال سازنده­ ها قرار گرفته است و جزو اولویت های اول جهت خرید ویلا در شمال می باشد

.

تعریف ویلای روف :  ویلایی که بجای سقف شیروانی، دارای سقف آزاد و بدون هیچ سربندی ای می باشند و یا اصطلاحا دارای حیاط خلوت می باشند ویلای روف گاردن گفته می شود.

مزایای ویلای روف گاردن

سطح ارتفاع زیاد 

این نوع ویلاها بد لیل نداشتن سقف شیروانی، حداقل 3 متر ارتفاع بیشتری نسبت به ویلاهای دوبلکس با سقف شیروانی دارند.

دید عالی به جنگل و دریا 

ارتفاع زیاد از سطح زمین در این ویلاها دید به جنگل و دریای بسیار زیبا و عالی را بوجود می آورد. بویژه در منطقه نوشهر تا رویان و رامسر، که جنگل و دریا نسبت به بقیه جاهای شما نزدیکتر به هم می باشند.

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

جذب نور خورشید و اکسیژن بهتر

به دلیل وزش باد های ملایم و تابش مستقیم نور آفتاب، دارای مزایای بهتری نسبت به سایر ویلاها جهت جذب نور خورشید (برنزه نمودن) و اکسیژن بیشتر می باشد.

ایجاد فضای بیشتر جهت فضای سبز و گل کاری و غیره

یک فضای مناسب جهت پرورش گل و گیاه و ایجاد فضای سبز نشاط بخش در ویلاهای روف گاردن وجود دارد.

در این مقاله یک نمونه از ویلای روف گاردن به همراه تصاویر آن توضیح داده خواهد شد :

خرید ویلا در نوشهر

نوع اسکلت بنا در ویلای روف گاردن چیست ؟

 

پی این نوع ساختمان از میله­ گرد و بتن ساخته شده و ستون­ های آن نیز از میله­ گرد و بتن طراحی شده است. سقف اول آن نیز از تیرچه و یونولیت و بتن آماده بدست آمده است. سقف روف یا همان سقف دوم نیز برخلاف ویلاهایی که بصورت شیروانی هستند، از تیرچه، یونولیت و بتن ساخته شده است.

 

مشخصات طبقه اول ویلا چیست؟

 

طبقه اول این ویلاها شامل یک اتاق خواب و سالن و آشپزخانه می­ باشد. قسمت آشپزخانه در سقف آن، کناف­ کاری شده و نور پردازی عالی در آن تعبیه شده است. در سقف سالن این ویلا نیز کناف کار شده و نورپردازی، بویژه نور مخفی، زیبایی خاصی به آن داده است.

سرویس بهداشتی پایین قابلیت دسترسی از سالن و اتاق خواب را داشته و کف ویلا نیز معمولاً از سرامیک می­باشد و گاهی اوقات پارکت، سنگ، لمینت و… می­باشد. برای رفتن به طبقه دوم این ویلا باید از یک راه­ پله چوبی بسیار زیبا با اسکلت آهنی عبور کنید و به سالن طبقه دوم برسید.

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلا در رویان

مشخصات طبقه دوم ویلا چه چیز هایی می باشد؟

طبقه دوم شامل یک سالن کوچک و یک آشپزخانه کوچک می­باشد و دو اتاق خواب نیز در طبقه دوم تعبیه شده است. بعضی ویلاها در طبقه دوم شامل 3 اتاق خواب می ­باشند. سرویس بهداشتی طبقه دوم این ویلا بصورت مستر بوده و مصرف­ کننده براحتی می­تواند از داخل ویلا، از آن استفاده نماید. در واقع یعنی هر اتاق خواب در داخل خود دارای یک سرویس بهداشتی می­ باشد که این سرویس ­ها نیز مجهز به دوش، توالت فرنگی و فن جهت تهویه هوا می­ باشد.

طراحی نمای ویلا به چه صورت می باشد؟

در نمای بیرونی ویلای روف گاردن مدرن، معمولاً دیوار بصورت سفید یا مشکی و خاکستری طراحی می ­شود. بعضی ویلاها ترکیبی از ورق آهنی در قسمت پیشانی تراس و قسمت جان پناه روف، دیوار سفید، چوب­کاری و یا سنگ مشکی استفاده می کنند.

کرسی ویلاها هم اکثرا از سنگ میگون مشکی استفاده می­ شود و در ویلاهای مدل روف، معمولاً ارتفاع کرسی کوتاه­تر، نسبت به سایر ویلاها می ­باشد.

 

حیاط سازی ویلا به چه صورت می باشد؟

حیاط­ سازی این ویلا بسیار زیبا بوده و با گل­های مختلف فصلی، کاج لاوسون و غیره آذین ­بندی می شود. کف حیاط آن نیز با سنگ طراحی شده و درب ورودی ویلا نیز با درب ضدسرقت می ­باشد.

 

خرید ویلای روف گاردن در شمال

خرید ویلای روف گاردن در شمال

 

همچنین ترکیبی از دیوار سفید و ورق مشکی روی آن، برای دیوارکشی حیاط و ترکیب آهن با چوب برای دروازه وروی حیاط، نمای بسیار زیبایی به این ویلاها می­ دهد.

در این مدل ویلاها نورپردازی محوطه، روی دیوار، داخل باغچه­ ها و سقف روف یا حیاط خلوت آن به همراه آلاچیق بالا و داخل حیاط، می­ تواند زیبایی خاصی به آن ببخشد و از لذت­ های داشتن یک ویلای خوب در شمال کشور شما را بهره­ مند سازد.

برای خرید ویلای روف گاردن در شمال می توانید با ما تماس داشته باشید.

تماس با مشاور : 09113900963

دیدگاهتان را بنویسید