مقالات

مقالات خرید و فروش ویلا در شمال

نحوه اخذ مجوز ساخت در زمین مسکونی از دهیاری مربوطه

نحوه اخذ مجوز ساخت در رویان

نحوه اخذ مجوز ساخت در زمین مسکونی از دهیاری مربوطه

 

 نحوه اخذ مجوز ساخت در زمین مسکونی از دهیاری مربوطه بترتیب زیر می باشد.

دهیاری:

ابتدا از طریق دهیاری مربوطه در نواحی توریستی شمال،  باید نوع بافت زمین شما مشخص گردد، تا مشخص شود که زمین تان در چه بافتی قرار دارد.

نحوه اخذ مجوز ساخت در زمین مسکونی از دهیاری مربوطه

       نمونه ای از نقشه طرح هادی و بافت

 

تعیین نوع بافت :

چنانچه اگر بعد از بررسی مهندس فنی، زمین شما در بافت مسکونی قرار داشته باشد، از همان ابتدا و بدون انجام هیچ کاری روی زمین، باید برای مجوز ساخت آن اقدام نمایید.

مهنس فنی و مدارک مربوطه :

برای این کار، مهندسی فنی دهیاری مربوطه، لیست مدارک لازم برای انجام این کار را به شما ارائه می نماید. که به صورت کلی شامل ، نقشه های مربوطه، GPS ، استعلامات ادارات برق، گاز، منابع طبیعی، آب (در صورت داشتن بومی آب) و … ، قولنامه با مهر و امضای شورا و دهیار، مدارک شخصی، نقشه هوایی و … می شود.

پس از تهیه مدارک ذکر شده و مشخص شدن جواب استعلامات و نبودن هیچ مشکلی، دفترچه مجوز ساخت برای شما صادر می گردد و می توانید شروع به ساخت نمایید که این کار در یک ماه و یا کمی بیشتر امکان پذیر می باشد.

سازمان نظام مهندسی فنی روستایی :

البته قبل از صدور مجوز ساخت، تمامی مدارک تایید شده توسط دهیار و مهندس فنی، به سازمان نظام مهندسی فنی روستایی منتقل شده و سپس شیوه نامه مربوطه تهیه شده و در نهایت برای صدور مجوز ساخت به دهیاری مربوطه منتقل خواهد شد.

 سازمان نظام مهندسی فنی روستایی

          سازمان نظام مهندسی فنی روستایی

سازمان نظام فنی مهندسی روستایی نیز چندین مهندس ناظر، اجرایی و … را به پروژه شما معرفی می نماید و پس از تایید مهندسین مربوطه در نهایت پس از اتمام کار ساختمان و بدون وجود هیچ مشکلی، می توانید برای پایان کار اقدام نمایید.

 

مشاوره املاک

مشاوره :

چنانچه جهت مشاوره بیشتر و یا اخذ مجوز ساخت در شمال کشور و بویژه منطقه نوشهر تا رویان نیاز به راهنمایی و یا فردی کارپرداز داشته اید می توانید با مشاورین مجموعه بانک اطلاعات املاک شمال در ارتباط باشید.

تماس با مدیریت : 09113900963 دکتر امامی

دیدگاهتان را بنویسید