مقالات

مقالات خرید و فروش ویلا در شمال

آشنایی با منطقه انارور (اندرور) – نوشهر – مازندران

آشنایی با منطقه انارور – نوشهر – مازندران

1- روستای انارور کجاست؟

منطقه یا روستای انارور یکی از زیباترین مناطق خطه سرسبز شمال کشور می باشد. این روستا در استان مازندران و حومه شرقی شهرستان نوشهر به سمت نور واقع شده است.

روستای انارور از سمت غرب در 25  کیلومتری شهرستان بندری نوشهر  و از سمت شرق در 25 کیلومتری شهرستان ساحلی نور  و 15 کلیومتری رویان، در استان مازندران واقع شده است.

انارور در نزدیکترین فاصله از سمت شرق به روستا یا منطقه علی آباد عسکرخان، از غرب به روستای ملکار، از شمال به ساحل دریای خزر و از جنوب به منطقه یا روستای سنگسرا و جنگل های زیبا و بکر البرز متصل می گردد.

روستای انارور به لحاظ جمعیت ساکن و شناور دارای تقریبا 1700 نفر جمعیت بومی و بالغ بر 3000 نفر جمعیت بومی و غیر بومی می باشد.

اکثر جمعیت غیر بومی انارور را هموطنان عزیز از کلانشهر تهران و سایر شهرستان ها تشکیل می دهند.

روستای انارور به عنوان مرکز دهستان بلده کجور شناخته می شود و بدلیل فرهنگ بالای مردم روستا، از پیشگامان اجرای طرح هادی و عقب نشینی معابر در بین دیگر روستاهای شهرستان نوشهر بوده و دارای خیابان های بسیار چهن و عریض می باشد.

جاده های اصلی با 20-15  متر عرض و 3 ورودی اصلی به روستا و اماکن مختلف موجود در این منطقه، انارور را به یکی از زیباترین مناطق شمال کشور تبدیل نموده است.

2- جاذبه های مذهبی و توریستی انارور نوشهر چیست؟

  • وجود اماکن تفریحی و مذهبی نیز در این روستا باعث جذب توریست و گردشگران مختلف شده است. مسجد امام حسین (ع) روستای انارور با زیربنای 1000 متر، امام زاده نوح (ع) و امام زاده فارس (ع) از جاذبه های مذهبی این روستا می باشند.

  • از مناطق گردشگری روستای انارور می توان به پلاژ ساحلی آرام انارور ، فروشگاه زنجیره ای تونل، زمین فوتبال واقع در دامنه جنگل و آبشار انارور در دل جنگل اشاره کرد.
  • همچنین چهره های سرشناس ورزشی مملکت مان همانند آقای صمد مرفاوی، پرویز مظلومی و رییس سابق فدراسیون فوتبال آقای کفاشیان و هنرمندان معروف کشور همانند آقای محمد انصاری هنرپیشه معروف و آقای مجید انصاری مدل مرد معروف ایران(شهرک غزال)، نیز در منطقه انارور اقدام به خرید ویلا نموده اند. این منطقه دارای 5 ورودی به ساحل شنی دریا می باشد که دارای طول 3 کیلومتری می باشد.
  • چشمه ی آب شرب انارور از دیگر جاذبه های این منطقه می باشد که هم جهت مصارف آب شرب و هم جهت مسایل تفریحی و گردشگری استفاده می شود و در دل گرمای تابستان دارای آبی سرد و گوارا می باشد.
  • کته کبابی قوام الدین، فست فود تیم برگر که جنب پلاژ ساحلی انارور واقع شدند، همچنین رستوران کاسپین، رستوران بهارنارنج با موسیقی زنده و هایپر مارکت های مختلف نظیر تهران مارکت، ملل مارکت، مواد غذایی رویانیان، همچنین شیرینی سرای ساقدوش، پیتزا تهران ویچ، همگی در این منطقه ی زیبا واقع شدند.

فروش ویلا در رویان داخل شهرک

  • منطقه انارور دارای 2 نانوایی سنتی جهت پخت نان محلی فتیر و همچنین 3 نانوایی مدرن لواش، بربری و نا ن فانتزی جهت مصرف شما عزیزان می باشد.
  • 3 تاکسی آژانس درون شهری، برون شهری و همچنین چندین میوه فروشی، مرغ فروشی و قصابی جهت تامین نیاز مردم انارور و مهمانان گرامی می باشد.
  • خیابان های اصلی انارور به صورت بسیار زیبا جدول بندی شده و با درختان زیبای نارنج آذین بندی شده که در فصول مختلف سال، جلوه زیبایی به این منطقه بخشیده است.
  • در منطقه انارور، راه میانبرجنگلی بسیار بکر و زیبا جهت کوه نوردی و پیاده روی و ورزش همگانی در مسیر کمپ حسلگ وجود دارد.کمپ حسلگ یکی از زیباترین مناطق در دل جنگل انارور می باشد که همه ساله پذیرای مهمانان و توریست های زیادی از بخش های مختلف کشور می باشد.
روستای انارور نوشهر

ارتفاعات انارور، حسلگ

منطقه ی انارور همچنین یکی از بهترین مناطق جهت سرمایه گذاری، ساخت و ساز و خرید و فروش ملک در شمال می باشد.

ویلا شهرکی نوشهر

3- چرا انارور را باید جهت خرید ملک در شمال انتخاب کرد؟؟

چرا باید در انارور سرمایه گذاری کرد یا به ساخت و ساز و خرید و فروش زمین، ویلا ، باغ و غیره پرداخت؟

3-1 علی رغم موارد ذکر شده، باید خاطرنشان کنیم که منطقه انارور به دلیل نزدیکی به جاده چالوس _ کرج یکی از مناطق جذاب برای توریست های عزیز می باشد.

چرا که در سال 98، بخش تهران تا شهرستانک جاده چالوس نیز افتتاح می شود و قسمت چالوس تا مرزن آباد هم چند سالی هست که در حال استفاده می باشد و فقط دو قسمت دیگر بزرگراه چالوس-کرج در حال آماده سازی می باشد که انشاالله طی سالهای آینده به بهره برداری می رسد.

خرید ویلا لوکس شمال

3-2- همچنین فرودگاه شهرستان نوشهر، چندین پرواز رفت و برگشت به سمت تهران و مشهد در طول هفته  داشته و همچنین به سایر استان های کشور همانند اصفهان، اهواز، تبریز و غیره، هفته ای چند روز رفت و برگشت، پرواز دارد.

3-3- بندر نوشهر نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه است که تنها 25 کیلومتر با منطقه انارور فاصله دارد، این بندر منطقه ی ویژه اقتصادی می باشد و به زودی قرار است بازار آزاد بندر نوشهر نیز افتتاح گردد .

3-4- پارک جنگلی سیسنگان، سد خاکی آویدر، جاده آب پری در مسیر رویان به ییلاقات کجور، کدیر، ویسر، دلسم، کندلوس، آبشار آب پری ، بین، کهنه ده، سیاه سنگ، وازک و بسیاری از ییلاقات دیگر این منطقه از دیگر جاذبه های گردشگری و نزدیک به منطقه انارور می باشند.

این مکان های زیبا انارور را جهت جذب توریست و سرمایه گذار ترغیب نموده و همه ساله افراد بیشتری به این منطقه جهت فعالیت در حوزه ملک تشریف می آورند.

3-5- همچنین پروژه هتل داریوش در بخش ساحلی روستای انارور توسط سرمایه گذار سرشناس کشور، دلیل محکمی بر انتخاب منطقه انارور به عنوان محلی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری می باشد.

3-6- از دیگر افتخارات میزبانی منطقه انارور از چهره های معروف کشور، حضور خواننده مطرح پاپ کشور یعنی مهرداد نیویورکی در این منطقه می باشد.

همچنین بازیگر معروف سال های قدیم این مملکت، یعنی مرحوم سرکار خانم مهین شهابی نیز بیش از 20 سال در منطقه انارور سکونت داشته است.

3-7- وجود سرمایه گذاران به نام کشور همانند آقای حاتم، آقای مدلل، آقای غنی پور که جزو سرمایه گذاران به نام و مطرح کشور می باشد نیز از دیگر امتیازات خوب و امنیت بالای این منطقه جهت سرمایه گذاری مطمئن و بدون ریسک در انارور می باشد.

3-8- شهرک های برند موجود در منطقه انارور، شامل شهرک های داشت، شهرک یاران، شهرک پزشکان شهرک سیتروس، شهرک ساحل آرام شمال، دنیای دریا، شهرک مخابرات، شهرک گلها، که همگی جزو شهرک های ساحلی می باشند، همه ساله میزبان عزیزان زیادی از اقصی نقاط کشور می باشند.

شهرک های برند جنگلی منطقه انارور همانند شهرک آراز چای، شهرک باران، شهرک پامچال، شهرک زیتون،شهرک گل بیشه، شهرک هفت شهر عشق، شهرک غزال بیشه، شهرک روژان، شهرک بهشت، شهرک گلستانگ، شهرک شاه باغ، شهرک کتی، شهرک آفتاب گردان، شهرک ماتیسا، شهرک کیوان، شهرک ماهان، شهرک تانیا، شهرک ارغوان، شهرک مزرعه سبز، شهرک میشگا و شهرک فرهنگ، چندین و چند شهرک یا مجتمع در ابعاد کوچک و بزرگ می باشند که به دلیل ازدیاد تعداد این شهرک ها ما فقط بخشی از آن ها را ذکر نموده ایم.

تعداد کثیر این شهرک ها نشان دهنده فرهنگ بالای مردم انارور می باشد که گردشگران و هموطنان عزیزمان، انارور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می نمایند.

خرید ویلا در شمال رو به دریا

خرید ویلا در شمال رو به دریا

3-9- همچنین بانک پارسیان تصمیم به سرمایه گذاری بزرگی در منطقه انارور دارد که شامل خرید 400 هزار متر مربع از اراضی این منطقه واقع در دامنه جنگل می باشد که مشرف به دریا و جنگل بوده و به زودی پروژه تفریحی، توریستی، گردشگری شامل تله کابین، رستوران، امکانات تفریحی و گردشگری و غیره در این محل به انجام خواهد رسید.

3-10- نزدیکی دریا و جنگل

همانطور که می­ دانید روستای انارور در نوار ساحلی خزر در استان مازندران و شهرستان نوشهر قرار دارد.

بعبارتی موقعیت این زمین­ها جلگه­ ای می ­باشد و از قدیم استان مازندران بویژه غرب آن را جلگه مازندران می ­نامیدند.

در این قسمت فاصله بین جنگل و دریا بسیار کم بوده و در بیشترین فاصله به 2 الی 3 کیلومتر ممکن است برسد.

این فاصله نزدیک می ­تواند یکی از مزیت­ های اصلی روستای انارور جهت جذب سرمایه­ گذار و خرید یا فروش خانه در انارور نوشهر باشد.

3-11- چنانچه شما عزیزان در حومه شهرستان نوشهر و از جمله روستای انارور اقدام به سرمایه­ گذاری و یا زندگی موقت و یا دائمی نمایید می­ توانید کارت مرز نشینی (مرز دریایی) دریافت نمایید و در آینده نیز از مزایای آن برخوردار شوید.

3-12- یکی از طرح ­های دیگری که در حال اجرا شدن در منطقه ساحلی نوشهر به سمت رویان می­ باشد، احداث جاده ساحلی از داخل آب می ­باشد. این موضوع نیز در افزایش جذب توریست و سرمایه­ گذار نقش بسزایی در منطقه بویژه روستای انارور خواهد داشت.

3-12- در آینده نزدیک نیز این احتمال وجود دارد که غرب استان مازندران، یعنی از محمودآباد تا رامسر به یک استان جدید، مجزا شود.

چنانچه این اتفاق بیفتد، نوشهر هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم به لحاظ نقشه شهری و ادارات کل که در خود جای داده است، در اولویت اول جهت مرکزیت استان جدید خواهد بود.

روستای انارور نیز در اینصورت به دلیل نزدیکی به شهر نوشهر از تمامی مزایای آن برخوردار خواهد شد.

مشاوره ملکی حقوقی

مشاوره تخصصی ملک

مشاوره

در پایان خاطر نشان می شویم که هر زمان شما عزیزان قصد خرید ویلا، آپارتمان، زمین، معاوضه ملک، ساخت و ساز و شهرک سازی، پیمانکاری، بازسازی و … را در منطقه انارور و یا سایر مناطق مربوطه را داشته اید، مجموعه بانک اطلاعاتی املاک شمال با کمال صداقت و در محیط امن و آرام آماده خدمت گذاری به شما سروران گرامی می باشد.

هدف ما جلب اعتماد شما و معرفی ملک سالم و با هویت به شما عزیزان میباشد، چرا که هدف ما از این کار تبلیغات بیشتر مجموعه بانک اطلاعاتی املاک شمال (www.amlakshomal.net) توسط شما سروران گرامی می باشد و مشاوره خوب و معرفی گزینه های مناسب به شما سروران گرامی سعی در رسیدن به این خواسته مان داریم.

امیدوار هستیم که بتوانیم آنچه را که مد نظر شما عزیزان می باشد در کمترین زمان ممکن و با ضریب امنیت بالا خدمتتان عرضه نماییم.

 

تماس با مدیریت : 09113900963  دکتر امامی